Apie JRD Naujienos Organizacijos Klausiate-atsakome Renginiai Diskusijos
Į pradžią
El.paštas
Svetainės žemėlapis
Prisijungimas
Prisijungimo vardas: Slaptažodis:

TEISINĖ INFORMACIJA

 

Naujienos
Renginiai

INFORMACIJA JAUNIMUI

 

Renginiai
Nacionalinės diskusijos apie Europos Sąjungą rezultatus jaunimas pristatys Romoje

Nacionalinės diskusijos apie  Europos Sąjungą rezultatus jaunimas pristatys Romoje

Kovo 5 d. (Vilnius). Šeštadienį, kovo 3 d, vykusioje nacionalinėje diskusijoje Tavo Europa – Tavo ateitis  įvairių jaunimo organizacijų atstovai išsakė savo nuomonę Europos Sąjungos ateities krypties, ES Konstitucijos, globalizacijos ir jaunimo politikos klausimais. Šeši renginyje dalyvavę jaunimo lyderiai diskusijos rezultatus – konkrečius siūlymus, pristatys kovo 23-25 d. vyksiančiame Europos jaunimo susitikime Romoje.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT ) renginyje daugiau nei 50 jaunų žmonių iš visos Lietuvos dalinosi Europos ateities vizijomis ir lūkesčiais, savo nuomonę apie Europos Sąjungos  dabartį  ir ateitį išsakė keturiose darbo grupėse. Daugelis pastebėjo, kad nebuvo lengva diskutuojant prieiti bendros nuomonės, todėl nenuostabu, kad ir Europos Sąjungai, vienijančiai  tiek daug skirtingus interesus turinčių šalių, neretai sunkiai pavyksta vieningai  sutarti dėl įvairių principinių pozicijų.

Lietuvos jaunimo nuomone švietimo gerinimas, neformalus ugdymo ir verslumo skatinimas bei investicijos į ugdymą, mokslo pažangą turėtų tapti ES politikos prioritetais. Išreikšta pozicija ir dėl kliūčių jaunimo mobilumui šalinimo, diskutuota apie socialinės ir intelektinės jaunimo atskirties mažinimo galimybes. Darbo grupėse metu suformuluota aiški pozicija dėl ES konstitucinio proceso, siūlyta įvertinti žmonių reakciją į terminus „sutartis“ ir „konstitucija“.  

„Šis renginys turi prasmę, nes diskusija apie Lietuvą ir ES yra politinė, todėl svarbus visų – ne tik politikų, viešų asmenų, visuomenės informavimo priemonių bet ir jaunimo grupių dalyvavimas“, – sakė pranešimą apie ES konstitucijos procesą jaunimui skaitęs Užsienio reikalų ministerijos Europos Sąjungos departamento patarėjas Rolandas Kačinskas.

Pranešimus apie Jaunimo politikos tendencijas Lietuvoje ir Europoje, globalizaciją bei Europą pasaulyje skaitė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos, vaikų ir jaunimo departamento direktorius Steponas Kulbauskas, SPMI Europos studijų katedros dr. docentas Stasys Kropas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja prof. Marija Aušrinė Pavilionienė.

Jaunimo diskusija apie Europos Sąjungos ateitį organizuojama visose Europos Sąjungos šalyse ir yra  vienas iš renginių skirtų Romos sutarties 50 metų sukakčiai paminėti. Lietuvoje ją rengė Lietuvos jaunimo organizacijų taryba bendradarbiaudama su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, Užsienio reikalų ministerija, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, ir Jaunimo reikalų departamentu.

  

Primename, kad Lietuvos jaunimo organizacijų taryba yra 1992 metais įkurta 54 didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas.

Papildoma informacija:

Renata Remeikaitė

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) ryšių su visuomene koordinatorė

Tel.: 8 (612) 26348

El. paštas: informacija@lijot.lt

www.lijot.lt

Atgal Spausdinimo versija Archyvas
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:

Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
   

AntiSpam

komentarų nėra
        
Įveskite el. pašto adresą ir gaukite visas mūsų naujienas el. paštu:
Kalendorius
Sausis1 sav.2 sav.3 sav.4 sav.5 sav.
Vasaris6 sav.7 sav.8 sav.9 sav.
Kovas10 sav.11 sav.12 sav.13 sav.
I ketvirtis
    2007      
Jaunimo organizacijos Lietuvoje
Diskusijos
JAU GREITAI
Galerija
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscin elit, sed diam nonummy nibh euismod
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
©Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Gedimino pr. 37 LT-01109 Vilnius
Tel.: (8-5) 2 497 002 Faks. (8-5) 2 496 354
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-12-08
Iš viso apsilankė: 10462
Šiandien apsilankė: 3
Dabar naršo: 0