Apie JRD Naujienos Organizacijos Klausiate-atsakome Renginiai Diskusijos
Į pradžią
El.paštas
Svetainės žemėlapis
Prisijungimas
Prisijungimo vardas: Slaptažodis:

TEISINĖ INFORMACIJA
INFORMACIJA JAUNIMUI
Jaunimas ir darbas

Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria jauni žmonės, yra nedarbas. Tai paaiškėjo po Valstybinės jaunimo reikalų tarybos (VJRT) užsakymu atlikto 2004-ųjų metų jaunimo situacijos Lietuvoje tyrimo.

Net pusė apklausoje dalyvavusių 14-29 metų jaunuolių nedarbą įvardijo kaip svarbiausią problemą. Apibendrinusi apklausos rezultatus VJRT nurodė, kad nesėkmingas integravimasis į darbo rinką bei užimtumo stoka yra vieni svarbiausių neigiamų veiksnių, sąlygojančių daugelį kitų jaunimo problemų atsiradimą – žalingų įpročių plitimą, negalėjimą užsimokėti už mokslus bei įsigyti būstą.

Darbas jaunimo vertybių skalėje yra antroje vietoje po šeimos - net 96,7 proc. apklausoje dalyvavusiųjų teigė, kad jiems darbas yra labai svarbus ar svarbus. Nežiūrint to, 64 proc. jaunimo nedirba jokio darbo. Iš jų 15 proc. teigė negalintys rasti darbo, likusioji dalis sakėsi nedirbantys, nes mokosi ar studijuoja.

Tyrimo rezultatai parodė, kad retas jaunuolis imasi iniciatyvos pradėti savo verslą ir tokiu būdu sprendžia nedarbo problemą. Vos 3,6 proc. apklaustųjų turi savo verslą, o dauguma dirbančio jaunimo yra samdomi darbuotojai – 96 procentai.

Neigiamai vertintinas ir tas faktas, kad net 76 proc. jaunų žmonių mano, kad norimą darbą padeda gauti pažintys, o geru išsilavinimu pasitiki tik 46 proc. apklaustųjų.

VJRT konstatavo, kad nepaisant darbo programų įvairovės, darbo biržų veikla didelės įtakos jaunimo nedarbo problemos sprendimui neturi. Tai viena iš priežasčių, dėl ko jauni žmonės galimybių susirasti darbo ieško svetur.

Skaitykite:
Jaunimo situacijos tyrimas
II. 10. Jaunimas ir darbas ( 290.5 kb )

Kalendorius
Sausis1 sav.2 sav.3 sav.4 sav.5 sav.
Vasaris6 sav.7 sav.8 sav.9 sav.
Kovas10 sav.11 sav.12 sav.13 sav.
I ketvirtis
    2007      
Jaunimo organizacijos Lietuvoje
Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą
©Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Gedimino pr. 37 LT-01109 Vilnius
Tel.: (8-5) 2 497 002 Faks. (8-5) 2 496 354
Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.
Skaičiuojama nuo: 2006-12-08
Iš viso apsilankė: 5527
Šiandien apsilankė: 4
Dabar naršo: 1